Czym są soczewki kontaktowe ortokorekcyjne?

 

Soczewki kontaktowe ortokorekcyjne służą korekcji niskiej lub umiarkowanej krótkowzroczności. Metoda ortokorekcji rewelacyjnie sprawdza się u dzieci z pogłębiającą się wadą wzroku, ale również mogą ją stosować osoby, dla których noszenie soczewek dziennych jest niekomfortowe. Szkła kontaktowe ortokorekcyjne zakłada się tylko na noc.

 

Soczewki kontaktowe ortokorekcyjne a krótkowzroczność

 

Soczewki kontaktowe ortokorekcyjne przeznaczone są do korygowania małej lub średniej krótkowzroczności u dzieci, czyli od ok. 1 do 5 dioptrii. Wada wzroku nazwyana również miopią, powoduje niewyraźne widzenie obiektów z oddali, przy zachowaniu ostrości przedmiotów oglądanych z bliska. Krótkowzroczność powoduje duży dyskomfort, zwłaszcza u najmłodszych, utrudniając im komfortową naukę czy korzystania z zajęć szkolnych. Metoda ortokorekcji specjalnymi soczewkami kontaktowymi doskonale sprawdza się u dzieci i młodych osób, u których stwierdzono pogłębianie się miopii. Soczewki korygujące krótkowzroczność można otrzymać za pośrednictwem strony internetowej: ultraflex.pl.

 

Na czym polega metoda ortokorekcji?

 

Ortokorekcja to niechirurgiczna i bezpieczna metoda korekcji miopii. Polega ona na zakładaniu specjalnych soczewek ortokorekcyjnych na noc i zdejmowaniu ich rano. Materiał soczewki dopasowuje się do kształtu oka i podczas snu delikatnie modeluje krzywiznę gałki ocznej, dzięki czemu po przebudzeniu wzrok wyostrza się i nie zachodzi potrzeba używania innych metod korekcji (jak tradycyjne dzienne soczewki kontaktowe czy okulary korekcyjne) przez cały dzień. Metoda ortokorekcji nie daje stałych efektów, dlatego po zaprzestaniu stosowania soczewek na noc, wada wzroku powraca.

 

Metoda ortokorekcji – dla kogo?

 

Ortokorekcja szczególnie polecana jest dzieciom i bardzo młodym osobom z niską lub średnią krótkowzrocznością, u których stosowanie tradycyjnych dziennych soczewek może być kłopotliwe. Pomimo tego, że soczewki na noc skutecznie hamują pogłębiającą się krótkowzroczność u najmłodszych, nie oznacza to, że nie mogą być stosowane u osób dorosłych. Szkła kontaktowe ortokorekcyjne to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy z jakiś względów nie mogą poddać się laserowej korekcji wzroku, bądź nie chcą w ciągu dnia nosić soczewek lub okularów.  Metodę ortokorekcji chętnie wybierają sportowcy lub osoby pracujące w służbach mundurowych, gdzie wymagany jest dobry wzrok, np: piloci, strażacy, żołnierze.

Zobacz również: Czym jest astygmatyzm rogówkowy?​_