Jak karmić niemowlaka?

Gdy maluch przychodzi na świat, rodzice muszą zmierzyć się z wieloma nowymi wyzwaniami. Jednym z nich jest sposób karmienia dziecka. Część mam decyduje się na karmienie piersią, co jest najbardziej naturalnym sposobem dostarczania dziecku pożywienia i również najbardziej zdrowym.

Potrzeby malucha

Wraz z mlekiem matki dziecku przekazywane są nie tylko cenne składniki odżywcze, ale także i wzmacniania jest odporność malucha. Pojawia się jednak pytanie jak często karmić niemowlę. Dobrym rozwiązaniem jest tutaj karmienie tzw. „na żądanie” – niemowlę będzie w energiczny sposób przekazywało rodzicom, że jest głodne.

Najmłodsze dzieci mogą być nawet karmione kilkanaście razy na dobę! Z czasem ta ilość jest jednak ograniczana, warto bowiem dążyć do pewnych regularności, także jeśli chodzi o nocne karmienie (nie tylko dla wygody dziecka, ale także i rodziców).

Po upływie pierwszych 6 miesięcy żywienie niemowlaka powinno być rozszerzone, ponieważ naturalny pokarm matki nie zaspokaja wszystkich potrzeb naszego malucha.