Jak rozwiązać problem uzależnień?

Często zwracamy uwagę na to, że mentalność Polaków zmieniła się zasadniczo w ciągu ostatnich kilkunastu lat, zwracając uwagę na tego rodzaju zjawisko nie potrafimy przy tym ukryć swego rodzaju dumy.

Uzależnienie dotyczy każdego

Cieszymy się, że jesteśmy coraz bardziej światli i otwarci i coraz częściej jesteśmy skłonni obrazić się na osoby, które próbują przekonać nas o tym, że również w naszym kraju nie brakuje tematów tabu. Niestety, ich obecność jest niemożliwa do zakwestionowania, jednym z nich jest zaś temat uzależnień. Okazuje się zresztą, że są one zagadnieniem wyjątkowo złożonym, nie mówimy tu bowiem wyłącznie o uzależnieniu od narkotyków i alkoholu, ale również od nikotyny, zakupów albo gier komputerowych.

Problem uzależnienia

Zdecydowana większość z nas uważa, że problem ten ich nie dotyczy, okazuje się więc że wówczas, gdy w grę wchodzi nie zdrowie fizyczne, ale psychologia porady specjalistów nadal drażnią nas zamiast dopingować do działania. Niestety, jak długo będziemy unikać tej tematyki w nadziei, że brak analiz przyczyni się do zmniejszenia problemu, tak długo uzależnienia będą naszą wstydliwą bolączką, a wiele osób pragnących w końcu zmienić swoje życie nie będzie widziało nawet, jak tego dokonać i do kogo zwrócić się po porady.