Nasze dziecko jest znudzone

Przychodzi upalne lato, a nasze dziecko się nudzi, nie ma co ze sobą zrobić. Jak sami rodzice wiedza, nie trzeba wiele, aby dzieci wpadły w melancholię znudzenia. Czasem jednak znudzenie naszych dzieci wynika z zaniedbań rodziców, którzy swoim pociechom nie poświęcają wystarczająco dużo czasu i uwagi.

Kiedy dziecko jest znudzone

Znudzenia naszych dzieci to stan ciężki dla nich samych ale również dla rodziców. Chyba każdy rodzic zetknął się ze znudzeniem swojego dziecka. to stan w którym maluch się męczy i nie można go w żadnym wypadku lekceważyć. Znudzenie bowiem może być przyczyną wielu psychologicznych problemów.  Dziecko, które nie potrafi zająć się sobą – jakąś ciekawą zabawą klockami czy samochodzikami, zaczyna popadać w stan w którym lekceważy otaczający go świat. Wynikać to może z problemów emocjonalnych.

Rodzic powinien się wtedy wykazać dużą dawką cierpliwości, motywować dziecko to wzmożonego wysiłku intelektualnego, który jednocześnie jest zabawą. Tylko wtedy dziecko będzie mogło w pełni rozwinąć swoje umiejętności a rodzice będą mogli dostrzec potencjał dziecka. Jeżeli nasza pociecha nie ćwiczy, a rodzice nie motywują i nie pokazują mu w jaki sposób spędzić aktywnie czas, problem znudzenia będzie się z czasem nawarstwiał.

Zabawa naszym ratunkiem

Jak obudzić pasję u naszego malca? Najpierw musimy sami poczuć się jak dziecko. Wystarczy chwilę posiedzieć z maluchem sam na sam, przypomnieć sobie dzieciństwo i radość, które ze sobą niosła. Wtedy możemy przypomnieć sobie nasze ulubione zabawy i gry, które przysparzały nam mnóstwo radości. Pamiętacie zabawą w kowbojów i indian? Być może wasze dziecko odkryje w niej coś nowego, coś co powoli mu spojrzeć na świat z innej perspektywy i zaszczepi w nim chęć do rozwoju intelektualnego.

Sami rodzice powinni czerpać źródło inspiracji z własnych doświadczeń życiowych i przeżyć. A później przekazywać je swoim dzieciom.