Seks po raz pierwszy, czyli jak się przygotować

Pierwszy stosunek seksualny wiąże się z wysokim poczuciem stresu u obojga partnerów. Kobiety obawiają się bólu oraz tego, że nie będą wiedziały w jaki sposób się zachować. Obawy mężczyzn są pod tym względem zbliżone. Co zatem powinniście wiedzieć na temat pierwszego razu? W jaki sposób należy się zabezpieczyć, co robić i czego się spodziewać? Na te, a także na inne pytania dotyczące tego zagadnienia postaramy się odpowiedzieć na łamach niniejszego artykułu.

 

Wszystko co powinniście wiedzieć na temat pierwszego stosunku seksualnego.

 

Pierwszy raz w kontekście seksu, jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu młodych ludzi. Wiele osób przyznaje, że wolałaby doświadczyć tego rodzaju wydarzeń w sposób spontaniczny. Nie mniej tego, bardziej odpowiedzialną postawą jest podjęcie pewnych kroków, które mają na celu przygotowanie naszej psychiki do przeżycia pierwszego seksu. Chodzi tutaj głównie o to, aby nie obciążył on w żaden sposób naszej psychiki. To szczególnie ważne w przypadku młodych kobiet. Wspomnienia związane z pierwszym razem powinny być jak najbardziej pozytywne, ponieważ zostają w pamięci 99% procent społeczeństwa.

 

Jak się przygotować, czyli o antykoncepcji.

 

Choć mówienie o antykoncepcji może wydawać się morderstwem romantyzmu tej chwili, to jest ona niezwykle ważnym elementem pierwszego razu. Tak samo jak przy każdym innym stosunku seksualnym występuje tutaj ryzyko niechcianej ciąży lub zarażenia się jedną z chorób wenerycznych. Dlatego też koniecznym jest zadbanie o wybór stosownej formy zabezpieczenia się przed taką ewentualnością. Do wyboru są tabletki antykoncepcyjne, których wybór musi być oparty o konsultację z ginekologiem, prezerwatywa, która jest najbardziej popularną metodą antykoncepcji na świecie. Jeśli zdecydujecie się na prezerwatywę, mężczyzna powinien wcześniej zapoznać się z instrukcją jen użycia. Z kolei zażywanie tabletem powinno być poprzedzone odpowiednimi badaniami oraz stosownym czasem zażywania pigułek. Wymienione metody stanowią najlepsze formy zabezpieczenia. Inne formy antykoncepcji nie wykazują tak skutecznego działania, lub są przeznaczone dla osó bardziej doświadczonych.