Wszystko o wybielaniu zębów, czyli metody, zalety i wady

Śnieżnobiały uśmiech jest marzeniem każdego z nas. Piękne i białe zęby dodają uroku i pewności siebie. Świadczą o dbaniu o swoje zdrowie i wygląd. Ale nie każdy z natury posiada taką białą kość zębów i dlatego wybielanie staje się coraz bardziej popularne.

Jak zacząć?

Jest wiele metod wybielania zębów. Magazyn dla stomatologów, strony internetowy to główne źródła z jakich możemy się dowiedzieć o różnych metodach. Najlepsza z nich to wybielanie u stomatologa. Wtedy mamy pewność, że efekt będzie olśniewający i długotrwały. Będziemy również pewni, że wszystko będzie bezpieczne i nie zaszkodzi to naszym zębom. Wszystko pięknie, ale jest jeden duży minus. Cena. Niestety zabiegi wybielania w gabinetach są kosmicznie drogie i nie każdego z nas na to stać.

Jeśli więc Twoje fundusze nie pozwalają Ci na ten luksus zrobienia sobie zabiegu w gabinecie, niczym się nie martw. Są jeszcze inne sposoby uzyskania upragnionej bieli w ustach. Na rynku są obecne pasty i płyny wybielające. W dobrych aptekach znajdziesz także plastry i zele do wybielania. Dzięki temu możesz uzyskać ten sam efekt, tylko że wymaga to niestety dużo cierpliwości, ponieważ te środki musisz stosować przez długi czas żeby to zadziałało.

Białe zęby w domu?

Istnieją także domowe sposoby wybielania zębów. Ale te stanowczo odradzam. Wiele stomatologów i ekspertów ostrzega, że są one bardzo szkodliwe dla zębów. Najgroźniejsze jest wybielanie zębów za pomocą cytryny, sody oczyszczonej, soli i węgla. Wiodą prym, jeśli cho­dzi o opi­sy­wa­ne w in­ter­ne­cie spo­so­by na wy­bie­le­nie zębów bez uży­cia pasty wy­bie­la­ją­cej czy wi­zy­ty u den­ty­sty. Den­ty­ści nie po­zo­sta­wia­ją złu­dzeń, każdy z tych związ­ków dzia­ła de­struk­cyj­nie na szkli­wo zębów. Nie­któ­re z nich są jed­no­cze­śnie nie­bez­piecz­ne dla tka­nek mięk­kich w jamie ust­nej – dzią­seł i ślu­zów­ki.

Dlatego lepiej zainwestować i wykonać bezpieczne wybielanie u dentysty lub kupować dobre i sprawdzone środki na wybielanie w domu.